„A sandringhamiak eltűntek” – adta hírül 1916. január 7-én, fél évvel a gyilkos roham után az Eastern Daily Press címoldala. A cikk nem tudott többet, mint hogy a 250 fős brit zászlóalj 16 tisztjével az élen mélyen benyomult a török vonalak mögé, ahol „egyszerűen eltűntek. Egyikük sem tért vissza többé”.
Meglepő történetek a Brit-szigetekről 22. évfolyam 2. szám | Korábbi számok
A brit kormányzat kénytelen volt eleget tenni a zendülő matrózok követeléseinek
A forradalmi Franciaország ellen vívott nehézkesen haladó háború közepette, 1797. április 15-én, a Portsmouth-hoz közeli Spitheadnél nagyszabású zendülés tört ki a brit Csatorna-flottában, amely további elégedetlenséget és újabb felkeléseket inspirált a brit flottán belül.
London lakosságának nem tetszett a legendás gyémánt
A gyémántok világának is megvan a maga első osztálya. A legnagyobbak és a legtisztábbak felfoghatatlan értéket képviselnek. Némelyiknek pedig saját története és legendája alakult ki. A leghíresebb kétségkívül a Koh-i-Noor köré szövődött.
Hibás politikai döntések sorozata vezetett a Magna Carta kiadásához
809 éve, 1215. június 15-én adta ki I. (Földnélküli) János angol király a Magna Carta néven ismert oklevelet, amely biztosította az angol egyházi és világi főurak jogait és kiváltságait, s amelyet az angol alkotmányosság alapjának tekintenek.
A véres polgárháború, amely megihlette a Sárkányok háza alkotóját
Filmre vették a németek a brit repülőgép-hordozó elsüllyesztését
Száz év után derítették ki, hogy valóban megtörtént a II. Vilmos császár életére törő küldetés
Több tucatszor támadták Nagy-Britanniát a német zeppelinek
Napóleont és a németeket is elkápráztatta a Hódító Vilmos történetét elmesélő bayeux-i kárpit
Számos alkalommal sebesült meg, de imádta a csatazajt Sir Adrian Carton de Wiart
Sir Adrian Carton de Wiart közel hat évtizedes szolgálati ideje alatt harcolt a búr háborúban, az első és a második világháborúban, repülőgépét lelőtték, volt hadifogolytáborban, ahonnan megszökött, golyót kapott a koponyájába, a csípőjébe, a lábába, a bokájába, de még a fülét is megroncsolta egy lövedék. Az altábornagyi rangig jutó, Viktória-kereszttel kitüntetett férfi csak az első világháborúban nyolc alkalommal sérült meg, társai elmondása szerint a somme-i csatában a gránátok szegét a fogával húzta ki, s megmaradt kezével dobta el. Önéletrajzi kötetében így írt: „őszintén szólva élveztem a háborút”.
Árulás és részegség miatt bukott el az amerikaiak támadása az angol kikötő ellen
1778. április 28-án, nem sokkal éjfél után John Paul Jones kapitány két csónaknyi, 30 emberből álló különítménye partra szállt az angliai Whitehaven kikötőjében, hogy végrehajtsa a rebellis amerikaiak függetlenségi háborújának egyetlen támadását a brit anyaföld ellen.