Szexuális tanácsokkal is ellátta olvasóit a 17. századi szülészeti kézikönyv
2016. február 9. 14:15
Korábban
Buja részletek
A címlap ebben a tekintetben sem finomkodott: az olvasó már innen is megtudhatta, hogy a könyvben meztelen nők és „szörnyek”, vagyis fejlődési rendellenességgel született emberek képeivel is találkozhat. Magán a címlapon egy szőrös nő, valamint egy fekete gyerek volt látható. A könyv szerint mindkét „testi hiba” annak volt köszönhető, hogy a különös lények anyja valami olyasmit látott, ami a terhesség alatt nyomott hagyott a magzatban. A magyarázat szerint a szőrös anya a terhesség alatt megpillantott egy képet, amelyen Keresztelő Szent Jánost állatbőröket viselve ábrázolták. A fekete kisgyerek szülei pedig fehérek voltak, a hálószobájukban azonban a falra felakasztva lógott egy fekete férfi képe, amelyre az anya szerencsétlen módon szeretkezés közben éppen rápillantott, ennek köszönhetően pedig egy fekete gyereket szült.
Ha a férjek nem szerették volna, hogy torzszülött gyerekeik szülessenek, komoly energiát kellett az előjátékba fektessenek. Az Arisztotelész mesterműve szerint a férfiaknak dévaj, kéjenc viselkedésükkel fel kell kelteniük feleségük vágyait. Ha a férfi még úgy érzi, hogy nem érte el a megfelelő hatást, dédelgetni, ölelgetni és simogatni kell a feleséget, de semmiképpen sem túl gyorsan. Buja szavak kíséretében, a melleit és egyéb „titkos részeit” simogatva vágykeltő csókokat kell adni neki. Ettől aztán felébred benne a vágy, és a méhében ki fog fejlődni a mag, amely a férfiével egyesülve aztán a magzat kifejlődését fogja eredményezni – olvasható a könyvben. Ha a nőnek azonban még ez sem elég, akkor gyógynövényeknek valamilyen forró folyadékban (például borban) történő felforralását, és cibet- vagy pézsmaszőr méhnyakhoz vagy méhszájhoz helyezését javasolták.
Az Arisztotelész mesterműve feltehetően a fentihez hasonló tanácsai miatt örvendett rendkívüli népszerűségnek. A könyv sikerét jelzi, hogy már nagyon hamar megjelentek a munka kalózmásolatai. Tartalma miatt a könyvkereskedők javarészt titokban árulták, de szinte mindegyikük tartott belőle néhány példányt a pult alatt. A művet házalók mellett élelmiszerboltokban, kocsmákban, valamint azok mellett ia lehetett kapni. Bár az Egyesült Királyságban az 1857-es, obszcén tartalmú kiadványokat szabályozó törvénnyel megtiltották a könyv terjesztését, az Egyesült Államokban 1873-ban elfogadott Comstock-törvény értelmében pedig tilos volt postai úton amerikaiaknak eladni a művet, népszerűségét ezen jogszabályok nem befolyásolták jelentős mértékben. Bár évszázadokon át ott volt a helye a korabeli bestseller-listákon, az olcsó papírnak és a gyakori lapozgatásnak köszönhetően az első kiadásból sajnos kevesebb mint egy tucat példány maradt fent.
Támogasd a szerkesztőségét!
történelmi magazin
legújabb számát?
kedvezményes előfizetés 1 évre (5 szám)
bankkártyás fizetés esetén 20% kedvezménnyel.
Az éves előfizetés már tartalmazza az őszi különszámot.
Az első 500 előfizetőnek.
ősz
Múlt-kor magazin 2015
- Amikor a „kis munka” 33 hónapot jelentett - ondi kényszermunkások a Szovjetunióban
- Megaláztatás Szibériában - magyar nők a Gulágon
- Magyar sorsok a Gulágon: megjelent a Múlt-kor őszi száma
- Ondi kényszermunkások a Szovjetunióban
- A támogatott, a tűrt és a tiltakozó Lengyel József
- Rudolf, a trónörökös halála
- A csalogány és a csalogányvadászok
- Marie Curie és a „rádiumlányok”
- Kivégzésük előtt mondták
- Kölcsönös bizalmatlanság jellemezte az antikomitern paktum aláíróit 19:05
- „Dzsingisz nem volt megátalkodott fickó, csak rossz volt a sajtója” 18:05
- 10 érdekes tény a csók kultúrális történetéről 17:20
- Nem volt esélye, hogy bármire is vigye, végül kétszer lett az USA elnöke 16:10
- Koholt vádak alapján hurcoltak kényszermunkára több százezer embert 14:20
- Művészfeleségek munkáiból készít kiállítássorozatot a szentendrei Ferenczy Múzeum 12:20
- Ritka Caravaggio-festményt állítottak ki Rómában 11:20
- Már az első percben gólt rúgott az Aranycsapat az évszázad mérkőzésén 08:20