Amikor egy keverék kiskutya mentette meg az 1966-os vébét
2016. március 29. 13:28 Múlt-kor
Korábban
A nemzeti hős kutya
A férfi rögtön leszaladt a közeli rendőrőrsre, elmondása szerint még a papucsát is elfelejtette átvenni. Felszakítva az ajtót, onnan kiabálta a rendőröknek: „azt hiszem, megtaláltam a világbajnoki kupát!” A recepciónál ügyelő, zord őrmester rápillantva a koszos újságpapírhalmazból kikandikáló tárgyra, ezt mondta: „nekem ez nem nagyon tűnik serlegszerűnek, Sonny.” Néhány perccel később megérkeztek a kihívott nyomozók, megállapították, hogy valóban a Rimet kupáról van szó, és elkezdték faggatni Corbettet, akinek villámgyorsan leesett, hogy ő lett az elsőszámú gyanúsított. A kihallgatás igen sokáig tartott, ám a kora reggeli órákra tisztázódott, hogy a férfi nem tolvaj, hanem egy „hős kutya” gazdája.
Pickles valóban nagy nemzetközi hírnévre tett szert. Mears így beszélt róla a sajtónak: „megmentette a becsületünket a világ előtt”. Corbett 6 ezer font megtalálói díjat kapott a szövetségtől, míg a kutya számos televíziós showba kapott meghívót, valamint a The Spy With the Cold Nose című filmben is feltűnt.
Betchley-t közben bűnösnek találták a serleg ellopásában való segédkezésért, és két évet kapott. Az igazi tettes nem került elő. A bíróságon kijelentette: „bármi is legyen a büntetésem, remélem, Anglia megnyeri a vébét”. 1966. július 30-án Betchley és több millió angol vágya valóra vált, miután Anglia egy drámai, sokak által vitatott bírói döntésekkel teli hosszabbításban 4-2-re legyőzte az NSZK csapatát a világbajnoki döntőben. Habár Pickles az otthoni kényelemben követte végig a világbajnoki küzdelmeket, díszvendégként jelen volt a győztes csapat egy londoni hotelban tartott ünnepi ebédjén. A kívül várakozó tömeg éljenzésbe kezdett, amikor meglátták a hotel erkélyén Bobby Moore csapatkapitányt, aki a magasba tartotta a serleget, majd pedig a hős ebet. Miután visszamentek az étkezőbe, Harold Wilson brit miniszterelnök barátságosan megpaskolta a kutya fejét, Pickles pedig kisvártatva a közeli lifthez sétált, és engedelmeskedve a természet hívásának, megjelölte a flancos hotel falát.
Az egy hét után megkerülő Jules Rimet kupát (korábbi nevén Victory, azaz Győzelem) először az első, 1930-as világbajnokság győztese, Uruguay vihette haza, majd ezt követően négy évenként cserélt gazdát, míg nem 1970-ben Brazília harmadszorra is elhódította az arany serleget, amelyet a szabályok szerint örökre megszerzett. A Rimet kupát 1974-ben a 18 karátos aranyból készült FIFA World Cup Trophy váltotta. Érdekesség, hogy az eredeti, a brazil labdarúgó szövetség székházában őrzött serleget ismeretlen tettesek 1983-ban ellopták, és azóta sem került elő.
Támogasd a szerkesztőségét!
történelmi magazin
legújabb számát?
kedvezményes előfizetés 1 évre (5 szám)
bankkártyás fizetés esetén 20% kedvezménnyel.
Az éves előfizetés már tartalmazza az őszi különszámot.
Az első 500 előfizetőnek.
ősz
Múlt-kor magazin 2014
- Mátyásdomb: Lonkai-kastély
- Mi volt Augustus sikerének kulcsa?
- Zrínyi kirohanásai
- Az ujj nélküli apáca titka
- A gulyáskommunizmustól a műanyag kilencvenes évekig
- Kémelhárítók „rendszerváltása"
- Színészből lett politikusok
- A maffia Tízparancsolat-értelmezése
- A szabadság kapujában – megjelent a Múlt-kor őszi száma
- Már az első percben gólt rúgott az Aranycsapat az évszázad mérkőzésén 08:20
- Máig nem derült fény a hírhedt géprabló, „D. C. Cooper” kilétére tegnap
- Egyedi humorával nyűgözte le a közönséget Latabár Kálmán tegnap
- Macbeth, a tragikus hős és VI. Jakab, a boszorkányos király tegnap
- A protestánsok sérelmei vezettek az első defenesztrációhoz Prágában tegnap
- Az aszódi Podmaniczky–Széchényi-kastély tegnap
- Megpecsételte Napóleon sorsát a végzetes oroszországi hadjárat tegnap
- Saját országának nevét is megváltoztatta Mobutu, Zaire elnöke tegnap