Öt hírhedt női kalóz
2015. október 29. 15:21
Korábban
A bájos hangú nyelvkimetsző
Rachel Wall életrajza mítoszok és legendák sorával van fűszerezve, ám néhány belőlük bizonyított, így őt nevezhetjük az első amerikai születésű asszonynak, aki kalózkodásra adta a fejét. Egy már évtizedek óta az Újvilágban élő pennsylvaniai család leszármazottjaként Rachel Schmidt tizenéves korában – a családja akarata ellenére – egy bizonyos George Wall nevű halász felesége lett, aki egy alkalommal megmentette őt egy csapatnyi nőtől, akik a kikötőben megtámadták. A házaspár Bostonban telepedett le, és igyekezett tisztességesen megélni (míg a férfi halászott, a nő szolgaként kereste a betevőre a pénzt), azonban az állandó financiális problémák hatására egyre többször nyúltak nem törvényes eszközökhöz.
1781-ben beszereztek egy kis csónakot, megtöltötték hozzájuk hasonlóan szerény életminőségű alakokkal, valamint azok szeretőivel, és elkezdték fosztogatni a New England partjainál hajózó kereskedőket. A stratégiájuk legalább olyan zseniális volt, mint amilyen brutális. Amikor egy nagyobb vihar haladt át a régión, a kalózokká vedlő halászok úgy alakították át csónakjukat, mintha egy, a tengeren már napok óta hánykolódó, a természet elemei által megtépázott, bajba jutott hajó lenne. A kifejezetten bájos és fiatal Rachel a hajó orrában állva az arra haladó vízi járművek legénységéhez könyörgött a segítségért. Amikor a gyanútlan áldozatok közel mentek az álcázott csónakhoz, a fosztogatók rájuk vetették magukat, felszálltak a hajóra, kirabolták, a tengerészeket pedig halomra gyilkolták.
Rachel kedves és csábító „szirénhangja” több mint egy tucat hajó vesztét okozta. 1782-ben azonban elfogyott a szerencséjük: egy valós vihar megtépázta a csónakjukat, és George, valamint a kalózlegénység zöme a tomboló hurrikán áldozata lett. Ezen két év alatt mintegy hatezer dollárnyi értéket raboltak össze és legalább 24 ember életét oltották ki. A bostoni asszony ismét szolgának állva tovább folytatta a kalózkodást ezúttal szárazföldön, és csupán 1789-ben fogták el és tartóztatták le fosztogatás vádjával. Egy főkötő miatt. Történt ugyanis, hogy egy Margaret Bender nevű asszony fejéke megtetszett Rachelnek, azonban Margaret nem kívánta odaadni. A vége az lett, hogy a kalózleány kihasította szerencsétlen asszony nyelvét.
A börtönben készült írásában bevallotta a rablásokat, fosztogatásokat, a szüleivel való engedetlenségét, és szinte mindent, amit egy ember bevallhat, kivéve a gyilkosságot. A szokatlan vallomásáradat nem hatotta és ingatta meg a bírákat, akik halálra ítélték. Az 1789. október 8-án felakasztott, mindössze 29 éves asszony az utolsó nő volt, akit Massachusettsben kivégeztek.
Támogasd a szerkesztőségét!
történelmi magazin
legújabb számát?
kedvezményes előfizetés 1 évre (5 szám)
bankkártyás fizetés esetén 20% kedvezménnyel.
Az éves előfizetés már tartalmazza az őszi különszámot.
Az első 500 előfizetőnek.
26. Nagyhatalmi konfliktusok 1618–1820 között
VI. Nemzetközi konfliktusok és együttműködés
- A legitimitás elvére épült a Napóleon legyőzése után Bécsben megszabott új európai rend
- A trónt is szeretői segítségével szerezte meg a kegyencek cárnője, Nagy Katalin
- Bár sokan a halálát kívánták, valószínűleg mégsem mérgezés lett Napóleon veszte
- Hogyan kerültek franciák vagy éppen magyarok az amerikai függetlenségi háború csatatereire?
- Ifjúkorában édesapja halálra ítélte Nagy Frigyest, helyette azonban legjobb barátját végezték ki
- Miért hisszük úgy, hogy Napóleon alacsony volt?
- Miért raboltatott el Napóleon két pápát is?
- Bekerítő manővere miatt fölényesen nyerte Napóleon a „három császár csatáját”
- Lépésről lépésre falták fel Lengyelországot szomszédai a kora újkorban
- Többször vezette ki Franciaországot a válságból Charles de Gaulle 16:05
- Tutanhamon sírjának felfedezésével mindenkit lenyűgözött Howard Carter 15:05
- Olümpiasz sem tudta megakadályozni fia, Nagy Sándor dinasztiájának bukását 09:06
- Inspiráló nőknek is otthont adott a tiszadobi Andrássy-kastély 09:05
- Egyetlen hete maradt, hogy a forradalom hősévé váljon Gérecz Attila tegnap
- Alattvalói joviális öregúrként és zsarnokként egyaránt tekintettek Ferenc Józsefre tegnap
- Elkezdődött a nevezés a Kecskeméti Animációs Fesztiválra tegnap
- Nyugdíjba vonulás után is rendkívül népszerű maradt Both Béla tegnap