2024. tavasz különszám: Mesés mítoszok és kivételes teljesítmények
ITT vásárolhatsz termékeinkből

Évtizedeken át őrizte a Beatles legkényesebb titkait a zenekar hű titkárnője

0000. 0. 00:00 Múlt-kor

Egyszerre a zenekar nővére és lánya

Freda egyik fő feladata a zenekar rajongói klubja ügyeinek intézése volt, amelyet otthonról menedzselt, ám mivel az együttes második kislemeze, a Please Please Me megjelenése után már naponta több száz levél érkezett a címére, amelyet édesapja is szóvá tett, lépni kellett.

Brian Epstein a NEMS hatalmas áruházában és irodaházában található irodája mögötti raktárból alakította ki azt a helyiséget, ahonnan Freda az elkövetkező években a titkárnői teendők mellett a rajongók ügyeinek intézését is ellátta. Nála mindössze tíz évvel idősebb főnöke ismert volt éles kirohanásairól, ám Freda általában remekül kezelte a dühkitöréseket, amelyeket a menedzser számos esetben megnyilvánuló nagylelkűsége egyébként is ellensúlyozott.

A titkárnő páholyból nézhette végig a Beatles világhírű zenekarrá válásának egyik kulcsmozzanatát, az 1962 októberében Liverpool legnagyobb színházában, az Empire-ben adott koncertet. Az együttes csak beugrott az eredeti fellépő helyett egy Little Richard-koncerten, ám Freda ekkor már úgy gondolta: kedvencei ezzel elindulnak a siker útján.

És 1963 valóban az áttörés éve volt. A januárban megjelenő, már említett Please Please Me mindössze egyetlen londoni slágerlistán nem került az első helyre. A Record Retailer „mindössze” a második pozícióra tartotta érdemesnek a dalt.

Eközben Freda megkérdőjelezhetetlenül a Beatles-család tagja lett. Az együttes tagjai – ahogy Paul McCartney mostohaanyja fogalmazott – a testvérüknek, családjaik pedig a lányuknak tekintették a szeretni való titkárnőt. Órákat tudott beszélgetni Ringo Starr édesanyjával, akivel különösen jóban volt, de remek kapcsolatot ápolt például Paul McCartney édesapjával is.

Freda szerint a hírnevet a legjobban a Harrison család élvezte. A Beatles szólógitárosának édesanyja, Louise gyakran még otthonában is fogadott rajongókat, édesapja, Harold pedig táncolni tanította a titkárnőt. Nem véletlen tehát, hogy Freda a Beatles rajongói újságjába úgy szedte össze a híreket, hogy a családoktól tájékozódott, ügyelve persze arra, hogy az éppen aktuális cikkek ne vájkáljanak mélyen a tagok magánéletében.

Támogasd a Múlt-kor szerkesztőségét!

Miért támogassam a Múlt-kort?

2024. tavasz: Tróntól a Szentszékig
Olvasta már a Múlt-kor
történelmi magazin
legújabb számát?

kedvezményes előfizetés 1 évre (5 szám)

Nyomtatott előfizetés vásárlása
bankkártyás fizetés esetén 10% kedvezménnyel.
Az éves előfizetés már tartalmazza az őszi különszámot.
9 945 ft 8 990 Ft
Digitális előfizetés vásárlása a teljes archívumhoz való hozzáféréssel 25% kedvezménnyel.
Az első 500 előfizetőnek.
20 000 ft 14 990 Ft
A Beatles 1964 körül (b-j): Paul McCartney, Ringo Starr, George Harrison (1943-2001) és John Lennon (1940-1980)Rendőrök próbálnak visszatartani megvadult Beatles-rajongókat 1964-benRingo Starr (b) otthon a szüleivel, 1964.Paul McCartney a liverpooli Cavern Clubban, 1963.Freda Kelly a történetét feldolgozó film premierjén, 2013. március 9.A Beatles tagjai Brian Epsteinnel (k) egy párizsi hotelszobában, 1964.
Vár negyed a föld alól | Régészeti kiállítás | Budapesti Történeti Múzeum Vármúzeum
Fekete lyuk - A pokol tornáca | Underground Budapest '88-'94 | Kiscelli Múzeum
Saturnalia | 2018. december 9. 11-15 óráig | Aquincumi Múzeum
SZÍVMELENGETŐ KÖZÉPKOR – KÁLYHÁK ÉS KÁLYHACSEMPÉK A KÖZÉPKORI MAGYARORSZÁGON
Könyvbemutató | A nyomor felfedezése Bécsben és Budapesten
Sztálin árnyékában - Nemzetközi konferencia - 2017. november 24.

Játsszon!

Miről híresült el I. Miklós pápa?

Történelmi adattárak

Mi történt a szülinapomon?

Adja meg e-mail címét, és hetente megküldjük Önnek a Múlt-kor legjobb írásait!

Bezár