Lindbergh kettős élete
2003. augusztus 4. 13:12
Charles Lindbergh a második világháború után titkos viszonyt folytatott egy müncheni nővel, akitől három gyermeke született
25 évesen átrepülte az Atlanti-óceánt |
Az egész világot megdöbbentette gyermekének elrablása. 1932. március 1-én, kedden, este 8 és 10 óra között eltűnt hopewelli otthonából a kis Lindbergh Jr. A váltságdíj 50 ezer dollár volt. Végül Lindbergh - közvetítő útján - egy bronxi temetőben átadta a váltságdíjat, de a kisfiút már halva találták a megadott helyen.
A nyomozás most már gyerekgyilkos után folyt. Jellemző módon maga Al Capone is felajánlotta a segítségét. Azt mondta, ha kiengedik a börtönből, akkor garantálja, hogy kapcsolatai révén meglesz a tettes. Az FBI azonban nem vette igénybe a gengszterfőnök segítségét, és jó két év elteltével letartóztattak egy német származású bronxi ácsot, egy bizonyos Bruno Richard Hauptmannt. Garázsában megtalálták a váltságdíj maradékát, mintegy 14500 dollárt. Az évszázad tárgyalásának titulált perben végül bűnösnek mondták ki Hauptmannt, és villamosszékben kivégezték.
A Lindbergh-bébi |
Lindbergh a háború után sokat utazott. Egyik ilyen távolléta alkalmával, 1957-ben ismerkedett össze egy Münchenben élő kalapkészítő nővel, Brigitte Hesshaimerrel. Az amerikai férfi ekkor 55, a hölgy 31 esztendős volt. Kapcsolatukat mindvégig titokban tartották, így Lindbergh amerikai felesége - aki még hat gyermeket szült - nem is tudott soha a német nőről. Ha Németországban járt Lindbergh, akkor mindig álnéven mutatkozott be a környéken. Az elkövetkező 17 évben három gyermeket szült Brigitte Lindberghnek. A gyerekek csak apjuk halála után, 1974-ben tudhatták meg, hogy kitől is származnak valójában.
Hessheimer asszony 1999-ben hunyt el, de addig nem derült fény a szenzációs rokoni kapcsolatra, mivel az anya megeskette gyermekeit, hogy amíg ő él, addig nem hozzák nyilvánosságra a titkot. Most a középső gyerek, Astrid Bouteuil döntött úgy, hogy felfedi a családi titkot. Amikor felkereste a Süddeutsche Zeitung riporterét, akkor anyja levelivel bizonyította a kapcsolatot Lindberghgel, de - amint azt az újságíró is megjegyzi - szembetűnő a fiú hasonlósága Lindberghgel.
A leveleket írásszakértő vizsgálta meg, és hasonlította össze Lindbergh kézírásával. Az eredmény: a leveleket valóban az amerikai írta Brigittének. Charles Lindbergh élatrajzírója, A. Scott Berg azonban szkeptikus. Azt mondja, hogy a levelekkel még egyáltalán nem bizonyított Lindbergh apasága. És bár Berg beismeri, hogy időrendileg és földrajzilag akár igaz is lehetne a történet, morálisan azonban sehogy sem passzol Lindbergh karakteréhez.
Támogasd a szerkesztőségét!
történelmi magazin
legújabb számát?
kedvezményes előfizetés 1 évre (5 szám)
bankkártyás fizetés esetén 20% kedvezménnyel.
Az éves előfizetés már tartalmazza az őszi különszámot.
Az első 500 előfizetőnek.
holokauszt
- Embertelen körülményekkel szembesültek a budapesti nagy gettó lakói
- Már gyermekkorában tragédiák kísérték Radnóti Miklós életét
- Szenes Hanna a Szentföldön maradhatott volna, de visszatért, hogy segítsen
- Munkaszolgálatosok a keleti fronton
- Kémből vált befolyásos üzletemberré az embermentő Oskar Schindler
- Mit lehetett tudni a holokausztról 1944-ben Magyarországon?
- Több ezer zsidó életét mentette meg a holokauszt idején Ángel Sanz Briz
- Házmesterek a vészkorszakban
- Idén ősszel is megrendezik a Zsinagógák Hetét
- Több százezer ember buzdított cselekvésre Martin Luther King 14:32
- A Selyemút számtalan romvárosát fedezte fel Stein Aurél 14:03
- Munkácsy életművét bemutató kiállítás nyílik a Szépművészeti Múzeumban 13:20
- Kertész Mihálynak köszönhetjük a Casablancát, a világ egyik legmeghatóbb romantikus filmjét 09:50
- Szoknyával a politikában - megjelent a Múlt-kor téli száma 09:20
- Féllábbal is a színpad sztárja maradt 08:20
- Kölcsönös bizalmatlanság jellemezte az antikomitern paktum aláíróit tegnap
- „Dzsingisz nem volt megátalkodott fickó, csak rossz volt a sajtója” tegnap