Bikini és fáraókori emlékek a Muzulmán Testvériség tiltólistáján
2011. szeptember 7. 16:07
Változásoknak nézhet elébe az egyiptomi turizmus: míg a Szabadság és Igazság Párt a lezser öltözetű és alkoholfogyasztó turistákat száműzné Egyiptomból, addig a szalafisták az ókori műemlékek arcábrázolásait borítanák be viasszal.
Korábban
A Szuezi-csatorna és az energiaexport mellett a turizmus Egyiptom legfőbb bevételi forrása, azonban 2011-ben az év első felében lezajlott politikai események miatt a tavalyi esztendő hasonló időszakához képest jóval kevesebb látogatója volt az országnak. Ennek kapcsán a Muzulmán Testvériség politikai szárnya, a Szabadság és Igazság Párt szigorúbb szabályozást sürget a turisták öltözködése és alkoholfogyasztása tekintetében. A közvélemény-kutatások szerint az egyiptomiak többsége is szívesebben alkalmazná nagyobb mértékben a szigorú vallási törvényeket.
Mohamed Szaad al-Katatni, a párt főtitkára közölte, hogy már egy albizottságot is felállítottak a probléma kivizsgálása és a turistákat érintő szabályzás megváltoztatása érdekében. „A fürdőruha és a nemi keveredés a tengerparton ellentmond a hagyományainknak. Ez nem csak vallási kérdés. Amikor a tengerpartra megyek, nem akarok meztelenkedést látni” – közölte Ali Kafagi, a párt gízai ifjúsági szervezetének vezetője. Kafagi szerint megoldást jelenthetnek a nemek tekintetében elkülönített strandok, vagy a visszafogottabb öltözet. Az ifjúsági vezető hangsúlyozta: a vendégek azt tehetnek a kijelölt területeken, amit akarnak, valamint aláhúzta, hogy pártja támogatja a turizmust.
Az egyiptomi konzervatívokat azonban nemcsak a fürdőruhák zavarják: Abd al-Munim a-Sahhat, a Dawa szalafista csoport szóvivője kijelentette, hogy a fáraók korából származó emlékeket is el kell rejteni a nyilvánosság szeme elől. „A fáraók kultúrája rothadt kultúra” – összegezte véleményét a vallási szervezet képviselője. A-Sahhat szerint az ókori szobrok arcát viasszal kellene beborítani, mert ellenkeznek az iszlám előírásaival.
Ezzel persze nem mindenki ért egyet: „alkohol és fürdőruha nélkül nem jönnek turisták, így évente 13 milliárd dollárt veszíthetünk” – jelentette ki a vendéglátóipari szövetség vezetője, Husszam a-Szaer. A borús kilátások egységbe tömörítették az egyiptomi vendéglátóipart, így létrejött a Turizmust Támogató Koalíció. Az új szervezet szerint a valódi probléma az, hogy az új egyiptomi pártok semmilyen – a bizonytalan egyiptomi vendéglátóipart védelmező – stratégiával sem rendelkeznek.
Támogasd a szerkesztőségét!
történelmi magazin
legújabb számát?
kedvezményes előfizetés 1 évre (5 szám)
bankkártyás fizetés esetén 20% kedvezménnyel.
Az éves előfizetés már tartalmazza az őszi különszámot.
Az első 500 előfizetőnek.
ősz
Múlt-kor magazin 2019
- Széchenyi Zsigmond vadászkalandjai
- Az 1990. októberi taxisblokád
- Az amerikai modernizmus első nagyasszonya
- 1918 - Az őszirózsás forradalom tündöklése és bukása
- A zselízi Eszterházy-kastély
- 1849 - Az aradi vértanúk tragédiája
- A szesztilalom rettegett szélmalomharcosa
- A Drechsler-palota különc asztaltársasága
- Hét híresség, akit elutasítottak a seregtől
- Súlyos társadalmi problémákra hívta fel a figyelmet regényeiben Aldous Huxley 20:20
- Sokszor napokig viselte ugyanazt a ruhát Hetty Green, a milliárdos üzletasszony 19:05
- Többször vezette ki Franciaországot a válságból Charles de Gaulle 16:05
- Tutanhamon sírjának felfedezésével mindenkit lenyűgözött Howard Carter 15:05
- Olümpiasz sem tudta megakadályozni fia, Nagy Sándor dinasztiájának bukását 09:06
- Inspiráló nőknek is otthont adott a tiszadobi Andrássy-kastély 09:05
- Egyetlen hete maradt, hogy a forradalom hősévé váljon Gérecz Attila tegnap
- Alattvalói joviális öregúrként és zsarnokként egyaránt tekintettek Ferenc Józsefre tegnap