2024. tél: Szoknyával a politikában
ITT vásárolhatsz termékeinkből

A leghíresebb orosz szakács vette meg a Versace-villát

2008. március 26. 18:00

Arkagyij Novikov, Oroszország első számú szakácsa vette meg Gianni Versace, az 1997-ben meggyilkolt olasz divatdiktátor Comói-tó partján fekvő csodás villáját.

A Villa Fontanelle még a 19. század elején épült, és sok gazdája volt, amíg Versace 1977-ben meg nem vásárolta, és saját ízlése szerint fel nem újította: állítólag minden egyes burkolatot és tárgyat maga választott ki hozzá. Imádta otthonát, ahol különböző időpontokban megfordult nála többek között Diana hercegnő, Elton John, Madonna és Sting. A divattervező halála óta a villa üresen állt, sok berendezési tárgyát elárverezték, de sokak szerint még ott él benne az édes élet aurája, ez teszi ilyen drágává.

Ami azt illeti, Novikov sem hétköznapi szakács: a 90-es évek elején még az első moszkvai McDonald's étterembe jelentkezett dolgozni, de nem vették fel, kisvártatva megnyitotta első éttermét, és ma az övé Moszkva harminc legdrágább étterme, egy kaszinó, hét étteremlánc, köztük több olyan, amelyet a középosztálynak szánt, két francia luxus csemegelánc összes orosz boltja, a Globusz Gurmet nevű csemege élelmiszeráruház-lánc, valamint egy 20 hektáron gazdálkodó mezőgazdasági üzem az orosz milliárdosok villái által szegélyezett Rubljovka mellett. Mindemellett vezet egy tévéműsort, amelyben tehetséges ifjú menedzserek vetélkednek, s a győztest mintegy 3800 eurós fizetéssel fel is vette.

Éttermei, amelyekben a moszkvai elit étkezik, arról nevezetesek, hogy visszatérítették a milliárdosokat az egyszerű orosz konyhához, Novikov ugyanis az ételekben nem szereti a sznobizmust. Más területen nem ennyire egyszerű és természetes: "Az embernek mindene legyen Versacétól, a ruhái, a tárgyai és még a hétvégi háza is" - mondta vásárlásáról.

Állítólag annyira beleszeretett a villába, hogy három millió dollárral többet kínált érte, mint amennyiért meghirdették. Bizonyos azonban, hogy ha drága is volt Versace háza, Novikov nem csinált rossz üzletet. Egyfelől nő a kereslet a "legendás" házak iránt, másfelől a már említett Rubljovka mellett 100 millió dollárért is kínálnak családi rezidenciát, erdővel, tóval, törökfürdővel, pedig az csak egy Moszkva melletti "szokványos" kúria.

(Múlt-kor/MTI)

Támogasd a Múlt-kor szerkesztőségét!

Miért támogassam a Múlt-kort?

2024. tél: Szoknyával a politikában
Olvasta már a Múlt-kor
történelmi magazin
legújabb számát?

kedvezményes előfizetés 1 évre (5 szám)

Nyomtatott előfizetés vásárlása
bankkártyás fizetés esetén 20% kedvezménnyel.
Az éves előfizetés már tartalmazza az őszi különszámot.
12 450 ft 9 990 Ft
Digitális előfizetés vásárlása a teljes archívumhoz való hozzáféréssel 25% kedvezménnyel.
Az első 500 előfizetőnek.
20 000 ft 14 990 Ft
Vár negyed a föld alól | Régészeti kiállítás | Budapesti Történeti Múzeum Vármúzeum
Fekete lyuk - A pokol tornáca | Underground Budapest '88-'94 | Kiscelli Múzeum
Saturnalia | 2018. december 9. 11-15 óráig | Aquincumi Múzeum
SZÍVMELENGETŐ KÖZÉPKOR – KÁLYHÁK ÉS KÁLYHACSEMPÉK A KÖZÉPKORI MAGYARORSZÁGON
Könyvbemutató | A nyomor felfedezése Bécsben és Budapesten
Sztálin árnyékában - Nemzetközi konferencia - 2017. november 24.

Játsszon!

Miről híresült el I. Miklós pápa?

Történelmi adattárak

Mi történt a szülinapomon?

Adja meg e-mail címét, és hetente megküldjük Önnek a Múlt-kor legjobb írásait!

Bezár