Piacra dobták a dél-afrikai Che Guevara-t
2005. augusztus 10. 14:32
Dél-afrikai divattervezők legújabb kollekciójukban a történelemmel ötvözik a divatot: pólókon örökítik meg az utókornak az apartheid egyik áldozatának híres fotóját.
Sam Mzima fotója |
A Hector Pieterson márkanév mögött álló ruhatervezők azt remélik, hogy az utcai viselet a mai generációk számára is megmutathatja, hogy szüleik milyen körülmények között éltek. "Fiatal fekete dél-afrikai divattervezőként szerettem volna tenni valamit, hogy megünnepeljem történelmünket és országomat a divaton keresztül" - mondta a Reutersnek a 26 éves ötletgazda, Zuza Mbatha. A tervezőcsapat másik tagja, Pieterson féltestvére, Sina Molefi volt, aki szerint testvére Dél-Afrika Che Guevarája volt - akinek arcképe szintén híres márkává vált az elmúlt évtizedekben. "Gyakran látom, hogy sokan Che Guevara arcképével díszített pólókat hordanak, és arra gondoltam tudnak-e róla valamit egyáltalán. Úgy gondoltuk, hogy Hector híres fotójának hasonló ereje van, ám szükségünk volt még valamire, hogy megmagyarázzuk a képet" - mondta a testvér. Ekkor hívták segítségül Stoned Cherrie divattervezőt, akinek korábban komoly szerepe volt a hagyományos afrikai- és a kortárs divatstílusok ötvözésében, és aki segített az egyedi arculat megtalálásában.
Divat lett a forradalom |
A Hector Pieterson-kollekciót a Dél-afrikai divathét keretében mutatták be, és komoly sikert arattak vele a tervezők: a pólók mellett ugyanis Pieterson-lógóval ellátott speciális iskolai egyenruhákat is bemutatták, mely iránt rögtön többen is érdeklődtek. A ruhák egyelőre divatszalonokban kaphatók, ám a tervezők már Dél-Afrika egyik legnagyobb konfekció-hálózatával is tárgyalnak a forgalmazásról.
Támogasd a szerkesztőségét!
történelmi magazin
legújabb számát?
kedvezményes előfizetés 1 évre (5 szám)
bankkártyás fizetés esetén 20% kedvezménnyel.
Az éves előfizetés már tartalmazza az őszi különszámot.
Az első 500 előfizetőnek.
- Máig nem derült fény a hírhedt géprabló, „D. C. Cooper” kilétére tegnap
- Egyedi humorával nyűgözte le a közönséget Latabár Kálmán tegnap
- Macbeth, a tragikus hős és VI. Jakab, a boszorkányos király tegnap
- A protestánsok sérelmei vezettek az első defenesztrációhoz Prágában tegnap
- Az aszódi Podmaniczky–Széchényi-kastély tegnap
- Megpecsételte Napóleon sorsát a végzetes oroszországi hadjárat tegnap
- Saját országának nevét is megváltoztatta Mobutu, Zaire elnöke tegnap
- Utolsó pillanatáig nevettetett Harry Einstein, a nagy komédiás 2024.11.23.