2024. tél: Szoknyával a politikában
ITT vásárolhatsz termékeinkből

700 éves érintetlen múmiára bukkantak Kínában

2011. március 8. 11:14 The Daily Mail

700 éves múmiát találtak kínai munkások, akik teljesen véletlenül bukkantak a kiváló állapotban konzerválódott emberi maradványra.

A magas rangú nő valószínűleg a Ming-dinasztiából (1368-1644) származott, s egy utca kiszélesítésének munkálatai során találták meg Taicsuban, Csiangszu tartományban. Igen jelentős felfedezésről van szó, mivel a földi maradvány mellett levő két, fából készített sírnak köszönhetően betekintést nyerhetünk a kínai mindennapokba, s megismerhetjük a korszak temetkezési szokásait.

A két méterrel a föld felszíne alatt megtalált emberi maradvány szinte tökéletes állapotban maradt fenn. Amikor a munkások a múlt hónapban ráleltek a múmiára, a helyi múzeum szakemberei azonnal a helyszínre siettek, majd ásatásokba fogtak – jelentette a Hszinhua News. A régészek meglepődtek a múmia állapotán, mivel úgy tűnt, mintha csak nemrég hunyt volna el az asszony.

A másfél méter magas test jobb karján még látható volt az asszony bőre, valamint egy gyűrű is. A nő Ming-kori ruhát viselt, míg a koporsóból csontok, kerámiák, régi iratok és egyéb relikviák kerültek elő. Érdekesség, hogy ez a felfedezés három éves szünet után az első olyan volt, amelyet a vidéken találtak. 1979 és 2008 között összesen öt múmia került elő, mindegyik kiváló állapotban.

A leleteknek köszönhetően könnyedén rekonstruálható, hogyan temetkeztek a Ming-dinasztia idején. Veijin Vang, a múzeum igazgatója elmondta: a nő ruhája selyemből, egy része pedig gyapjúból készült, a konzerválási technikát pedig csak a legritkább esetben, magas rangú személyek esetében alkalmazták.

A legelső Ming-kori múmiát 1979-ben találták meg, s ez vezetett a múzeum megalapításához is. Akkoriban szintén érintetlen állapotban bukkantak a földi maradványokra, de a kor tudományos színvonala miatt csak a ruházatot, az öveket és egyéb díszítő elemet sikerült megőrizni. A Ming- dinasztia ideje alatt építették meg a Tiltott Várost, s állították helyre a Kínai Nagy Falat, de ez az uralkodócsalád hozta tető alá a Nyugattal való első kereskedelmi szerződéseket is.

Támogasd a Múlt-kor szerkesztőségét!

Miért támogassam a Múlt-kort?

2024. tél: Szoknyával a politikában
Olvasta már a Múlt-kor
történelmi magazin
legújabb számát?

kedvezményes előfizetés 1 évre (5 szám)

Nyomtatott előfizetés vásárlása
bankkártyás fizetés esetén 20% kedvezménnyel.
Az éves előfizetés már tartalmazza az őszi különszámot.
12 450 ft 9 990 Ft
Digitális előfizetés vásárlása a teljes archívumhoz való hozzáféréssel 25% kedvezménnyel.
Az első 500 előfizetőnek.
20 000 ft 14 990 Ft
Vár negyed a föld alól | Régészeti kiállítás | Budapesti Történeti Múzeum Vármúzeum
Fekete lyuk - A pokol tornáca | Underground Budapest '88-'94 | Kiscelli Múzeum
Saturnalia | 2018. december 9. 11-15 óráig | Aquincumi Múzeum
SZÍVMELENGETŐ KÖZÉPKOR – KÁLYHÁK ÉS KÁLYHACSEMPÉK A KÖZÉPKORI MAGYARORSZÁGON
Könyvbemutató | A nyomor felfedezése Bécsben és Budapesten
Sztálin árnyékában - Nemzetközi konferencia - 2017. november 24.

Játsszon!

Miről híresült el I. Miklós pápa?

Történelmi adattárak

Mi történt a szülinapomon?

Adja meg e-mail címét, és hetente megküldjük Önnek a Múlt-kor legjobb írásait!

Bezár