2024. tél: Szoknyával a politikában
ITT vásárolhatsz termékeinkből

A háziasszonyok kedvence: elhunyt Rudolf August Oetker

2007. január 17. 17:00

A minőség a legjobb recept

A céget 1944-ben vette át, miután egy légitámadásban mostohaapja, anyja és két féltestvére is életét vesztette. Az új elnök hatalmas tempót diktált: Európában és a tengerentúlon 15 termelő- és kereskedelmi egység alakult, s a céghez olyan nem szorosan az addigi profilba vágó vállalkozások kerültek, mint szállodák, bankok, sőt még a hajóépítésbe is belevágtak.

A legfontosabb persze a minőségi élelmiszerek előállítása maradt: a hagyományos sütőpor, a pudingpor és a zselatin mellett megjelent a jégkrém, majd amikor a háztartásokban is elterjedtek a jégszekrények és fagyasztóládák, a mélyhűtött pizza. Az Oetker emellett forgalmazott süteményport, azonnal oldódó édesség-porokat, hűtött kész süteményeket, sőt beszálltak a szesziparba is, egyebek között övék a Radeberger sörgyár is.



A termékpaletta - amelyet a német televízióban a fogalommá vált Renáta asszony, majd Marie-Luise Haas asszony népszerűsített - azóta is folyamatosan megújul, bővül. A nyolcvanas évektől, a szocialista rendszer fellazulása idején az Oetker cég Kelet-Európában is terjeszkedni kezdett, a térségben (is) jó csengésű márkanév révén biztos új piacokra téve szert.

A magyar piacon a negyvenes évek végétől több évtizeden át nélkülözni kellett az Oetker-cég gyártmányait, a hazai gyár ez időben Budapesti Sütőpor Vállalat néven működött. A hetvenes évektől licenc alapján kezdődött újra a sütőpor és a vanilincukor gyártás. A Dr. Oetker Magyarország Élelmiszer Kft. 1992-ben alakult meg, 1995-ben Jánossomorján építettek új gyárat.



Rudolf August háromszor nősült, nyolc gyermeke közül az egyiket 1976-ban elrabolták és csak egymillió márka váltságdíj ellenében engedték szabadon. A nyolcvanas évek elején a legidősebb fiú, August is belépett a vezetésbe, s a vállalkozás különböző cégeit egy betéti társaságban egyesítették.

Dr Oetker mottója "A minőség a legjobb recept" volt, és a vállalat ma is ehhez tartja magát. A cégcsoport összesített forgalma tavaly hétmilliárd eurót ért el, Rudolf August Oetker és családja pedig két éve éppen az ötvenedik volt a Forbes magazin a világ leggazdagabb embereit összegző listáján 7,5 milliárd dolláros vagyonával.

(Múlt-kor/MTI-Sajtóadatbank, Vladár Tamás)

Támogasd a Múlt-kor szerkesztőségét!

Miért támogassam a Múlt-kort?

2024. tél: Szoknyával a politikában
Olvasta már a Múlt-kor
történelmi magazin
legújabb számát?

kedvezményes előfizetés 1 évre (5 szám)

Nyomtatott előfizetés vásárlása
bankkártyás fizetés esetén 20% kedvezménnyel.
Az éves előfizetés már tartalmazza az őszi különszámot.
12 450 ft 9 990 Ft
Digitális előfizetés vásárlása a teljes archívumhoz való hozzáféréssel 25% kedvezménnyel.
Az első 500 előfizetőnek.
20 000 ft 14 990 Ft
Vár negyed a föld alól | Régészeti kiállítás | Budapesti Történeti Múzeum Vármúzeum
Fekete lyuk - A pokol tornáca | Underground Budapest '88-'94 | Kiscelli Múzeum
Saturnalia | 2018. december 9. 11-15 óráig | Aquincumi Múzeum
SZÍVMELENGETŐ KÖZÉPKOR – KÁLYHÁK ÉS KÁLYHACSEMPÉK A KÖZÉPKORI MAGYARORSZÁGON
Könyvbemutató | A nyomor felfedezése Bécsben és Budapesten
Sztálin árnyékában - Nemzetközi konferencia - 2017. november 24.

Játsszon!

Miről híresült el I. Miklós pápa?

Történelmi adattárak

Mi történt a szülinapomon?

Adja meg e-mail címét, és hetente megküldjük Önnek a Múlt-kor legjobb írásait!

Bezár